Dlaczego wielu mężczyzn ma problemy z kobietami?

Relacje z kobietami – dlaczego wielu mężczyzn ma problemy z kobietami?

Na pewno chciałbyś odmienić swoje relacje z kobietami. Zapoznaj się więc z tym artykułem, gdyż poruszę w nim kwestie, które być może dotyczą również Ciebie. Ten temat opiszę dość obszernie, ponieważ liczę na wyciągnięcie wniosków z mojego przesłania. Chciałbym, abyś po jego przeczytaniu przemyślał różne sprawy, spojrzał na swoje życie z boku i odniósł się do tego wpisu z poziomu swoich myśli i odczuć.

Dlaczego mężczyźni stoją w miejscu w relacjach z kobietami?

Większość ludzi boi się zmian. Chcą, aby “coś” było lepiej, fajniej, korzystniej, ale jak przychodzi okazja na zmianę, to jej nie wykorzystują. Mężczyźni boją się wyjść ze swojej strefy komfortu i przez to stoją w miejscu. A wychodzenie ze swojej strefy komfortu jest rolą i zadaniem każdego faceta. To przezwyciężanie swoich słabości i robienie wszystkiego, co jest potrzebne do osiągnięcia celu.

Czyli przykładowo Twoim celem jest mieć dziewczynę, to ja się pytam – a co takiego robisz, aby ją mieć? Przeczytałeś wszystkie artykuły na moim blogu i teraz czekasz, aż sama się pojawi? Czy może chciałbyś mieć dziewczynę, ale jak tak teraz sobie myślisz, to może by tak jeszcze trochę poczekać z szukaniem? Bo w sumie trzeba będzie poświęcić na to trochę czasu, a wtedy będzie mniej czasu na oglądanie w internecie nagich kobiet, na które można sobie tylko popatrzeć.. Na tym właśnie polega wychodzenie ze strefy komfortu – aby porzucić bezmyślne, bezwartościowe zajęcia na rzecz swojego celu. Dopiero gdy to zrozumiesz, będziesz mógł myśleć o sobie “jestem męski”. I tak też zaczniesz być postrzegany przez płeć piękną.

Zauważ, że kobiety nie mają z tym aż takiego problemu. Diametralnie zmieniają swój wygląd, mimo strachu wsiadają na ekstremalne karuzele lub skaczą na bungee, jeżdżą z niedawno poznanymi, jeszcze obcymi facetami na drugi koniec świata. Czy Ty pojechałbyś z prawie obcą kobietą tak daleko, nawet gdyby opłaciła wszystko ze swojej kieszeni? Zesrałbyś się, a nie pojechał.

Poznaj znaczenie słowa, którego ani Laska, ani Kuba nigdy nie zrozumieją

Tym słowem jest odpowiedzialność. Tylko mam na myśli odpowiedzialność za siebie samego. Czy potrafisz zadbać o siebie? Jak sobie radzisz z trudami dnia codziennego? Większość facetów narzeka na brak pieniędzy lub partnerki. Chcą mieć dziewczynę, ale nie robią nic, aby ją mieć i nic, aby mieć pieniądze. I to jest bycie odpowiedzialnym, gdy nie ma się pieniędzy nawet dla siebie samego? Czy to jest odpowiedzialne, aby 40-letni chłop, który miał aż 20 lat na zrobienie czegoś ze swoją karierą zawodową, zarabiał najniższą krajową na umowie zlecenie? W tym przekazie w ogóle nie chodzi o pieniądze, jest to metafora.

Pomyśl, jak wielu facetom nie chce się nawet poczytać w internecie darmowych artykułów o uwodzeniu, ale kobietę.. to by chcieli mieć. Masz szansę ją poznać dopiero wtedy, gdy można nazwać Cię dojrzałym, dorosłym mężczyzną. Chcesz czegoś, to do tego dąż. W pełni odpowiadaj za swoje decyzje i nie obwiniaj świata zewnętrznego za swoje życie i sytuację. Wtedy będziesz w oczach kobiet odpowiedzialny.

Jak dążyć do celu i odmienić swoje relacje z kobietami

Najpierw określ, jaki to cel. Ważne, aby był realny do osiągnięcia. Ten cel ma Cię motywować do działania, nadawać sens każdemu dniu. Takim celem może być poznanie w najbliższym czasie pięknej i mądrej kobiety na dłużej. Zastanów się, co musisz zrobić, aby ten cel osiągnąć. Wyobraź sobie tę kobietę, okoliczności poznania się i dzień, w którym będziesz miał okazję ją spotkać. Teraz pomyśl o sytuacji, że właśnie ją gdzieś zobaczyłeś.

Odpowiedz sobie teraz w myślach na pytanie, co musisz zrobić, aby ją poznać. Wiesz, że nie masz zbyt dużego doświadczenia z kobietami, dlatego czujesz, że będzie to trudne. Ostatecznie zwlekałeś zbyt długo i straciłeś możliwość poznania jej. Tym razem nie dążę do tego, że bałeś się wyjść ze swojej strefy komfortu, o której pisałem na początku. To też, ale bardziej chodzi o to, że miałeś dużo czasu, aby przygotować się do zrealizowania swojego celu. Zatraciłeś się w swoich oczekiwaniach, wyobrażałeś sobie nie wiadomo co z tą kobietą, a nie zrobiłeś nic, żeby zbliżyć się do osiągnięcia celu.

Co powinieneś zrobić, aby ją poznać i osiągnąć cel?

Chciałeś poznać piękną i mądrą kobietę na dłużej. Marzyłeś o tym od dawna, a nie pomyślałeś, jak zbliżyć się do tego celu. Przeanalizujmy sytuację. Siedziała sama na ławce w parku i czytała książkę. Ty nie wiedziałeś, jak zagadać do niej, jak się odezwać, co powiedzieć. A czy przez tak długi czas posiadania tego celu poczytałeś artykuły o tym, jak poderwać dziewczynę? Uznajmy, że to akurat przerobiłeś. Nie zagadałeś do niej, bo miałeś z tyłu głowy, że umiesz podrywać, ale nie potrafisz utrzymać rozmowy, więc to bez sensu, aby się odezwać. A czy poczytałeś artykuły na temat tego, o czym rozmawiać z dziewczyną?

Kolejna sprawa – chcesz, żeby była mądra. Zobaczyłeś ją w parku z książką, ale czy jesteś w stanie porozmawiać z nią na temat książek? Czy przeczytałeś ostatnio jakieś książki, aby móc poruszyć z nią tę tematykę? Czy jesteś w stanie opowiedzieć jej, co Ciebie w ostatniej książce tak wciągnęło? Zobacz, o ile miałbyś łatwiej, gdybyś rozdrobnił swój cel na czynniki pierwsze i robił kroki w kierunku jego realizacji.

Bycie prawdziwym mężczyzną w życiu i relacji

Z dążeniem do celu jest powiązana kolejna kwestia, czyli prowadzenie relacji. To Ty jesteś facetem i to Ty musisz ją prowadzić. Gdy nie wiesz, co robić z kobietą, gdzie iść, nie masz wyznaczonych celów, to relacja przestaje istnieć. Przestajesz być mężczyzną i stajesz się uległy, pantoflarski i nijaki. Dla kobiet to tak nieatrakcyjne cechy i sytuacja, że chcą z niej jak najszybciej wyjść. Gdy masz jasno wyznaczony cel i wiesz, jakie kroki należy wykonać, aby go osiągnąć, to znaczy, że potrafisz zarządzać sobą i swoim czasem. A gdy potrafisz zarządzać sobą, to i kobietę jesteś w stanie prowadzić. I ona to widzi i czuje i chce kogoś takiego. Tylko nie mam na myśli rządzenia kobietą, a bycie dla niej filarem, oparciem i kierunkowskazem.

Dobrze jest mieć kilka celów. Niech Twoje życie nie obraca się tylko wokół posiadania kobiety. Miej pasje, realizuj się, rób wartościowe rzeczy, które pozytywnie wpłyną na każdy aspekt Twojego życia. I nie rezygnuj z tego wszystkiego, gdy już kogoś poznasz. To jest bycie prawdziwym mężczyzną. Zresztą przeczytaj 5 punkt tego wpisu.

Ucieczka w wirtualny świat

Mężczyźni nie potrafią poderwać kobiety, bo świat wirtualny jest dla nich bezpieczniejszy. Uzależnienie od tego świata powoduje, że mają mniej energii i ochoty, a przez to okazji, aby móc kogoś poznać. Kobiety z wielką łatwością wyczuwają, czy ktoś spędza czas z realnymi kobietami, czy z kobietami ze stron dla dorosłych. To tyczy się wszystkich innych uzależnień oraz mało wartościowych zajęć, typu przeglądanie FB przez pół dnia.

Zwróć uwagę, jak ciekawymi osobami są kobiety. Mają pasje, dokształcają się, spełniają marzenia i do tego znajdują czas na przeglądanie FB. A wielu mężczyzn zasłania się brakiem pieniędzy. Jakoś kobiety je mają, więc to żadna wymówka. I nie myśl teraz, że mogą codziennie umawiać się z facetami na darmowy obiad, więc są w stanie odkładać z 1000 zł miesięcznie na aktywne spędzanie życia. Znam wiele kobiet, które przez długi czas z nikim się nie umawiały, a dalej żyły z rozmachem. Tłumaczenie własnego skąpstwa i lenistwa takimi bzdurnymi poglądami wiedzie na dno. Żadna kobieta nawet nie spojrzy na kogoś, kto skąpi na swój rozwój i stoi w miejscu.

Narzekania i negatywizm

Im bardziej facet narzeka, tym bardziej jest na straconej pozycji. Przyjrzałem się moim próbom podrywu i nigdy nie udało mi się poderwać dziewczyny, gdy na początkowym etapie znajomości uskarżałem się na coś. Zachowuj dla siebie pewne rzeczy, a to zaprocentuje. Kobieta potrzebuje silnego ramienia, a nie kogoś, komu trzeba nos wycierać. Dopiero gdy relacja wejdzie na wyższy poziom, wtedy będzie czas na taką szczerą rozmowę.

Pomyśl – mówisz kobiecie, że jakaś dziewczyna po miesiącu spotkań nagle Cię wszędzie zablokowała. Żalisz jej się, że przecież nie zrobiłeś nic złego, a los znów tak Cię potraktował i znów jesteś nieszczęśliwy. A czy Ty chciałbyś poznać kogoś, kto sam o sobie tak mówi? Czy chciałbyś mieć styczność z kimś, kto ciągle jest niezadowolony? Chcesz poznawać kobiety, to odrzuć wszystkie problemy na bok i nie myśl o nich podczas pisania czy spotkań.

Jak zmienić swoje relacje z kobietami?

Przede wszystkim musisz przestać się łudzić, że można zmienić swoje życie, bez wcześniejszej zmiany siebie i swojego podejścia. Świat zewnętrzny wydobywa to, co jest wewnątrz nas. Przyciągasz do siebie nieodpowiednie kobiety lub w ogóle żadnych nie przyciągasz i to wszystko jest odpowiedzią na Twoją aktualną sytuację życiową. Posłużę się kilkoma przykładami:

  • jesteś uzależniony od pornografii, ale chcesz poznać kobietę, która Ci to zastąpi. Jest to Twój wewnętrzny, duży problem, nad którym nie panujesz. Kobiety, które będziesz mógł poznawać, będą aseksualne lub z niewielkimi potrzebami. Musi stać się cud, aby któraś taka nie była.
  • jesteś malkontentem i jest to Twój wewnętrzny, duży problem, nad którym nie panujesz. Kobiety, które będziesz mógł poznawać, okażą się cudowne i będziesz czuł, że możesz z nimi konie kraść. Jednak im dłużej będzie trwała znajomość, tym przekonasz się, że trafiłeś na kogoś jeszcze bardziej niezadowolonego od siebie samego. Czar pryśnie.
  • jesteś osobą z manią pieniądza, która liczy każdy grosz i która ciągle by rozmawiała na ten temat. Jest to Twój wewnętrzny, duży problem, nad którym nie panujesz. Kobiety, które będziesz mógł poznawać, okażą się tak samo chciwe lub skąpe. Możesz też trafiać na tak majętne, że będziesz wypadał i czuł się przy nich biednie, więc dalej będziesz nieszczęśliwy.
  • jesteś osobą, która najchętniej spędziłaby swoje życie w domu, która nienawidzi zmian, która jest negatywnie do wszystkiego nastawiona. Jest to Twój wewnętrzny, duży problem, nad którym nie panujesz. Kobiety, które będziesz mógł poznawać, będą energiczne, pełne wigoru i nie będziecie do siebie pasować.

To wszystko będzie się dziać, ponieważ opisywane problemy wewnętrzne są nierozwiązane i nie masz nad nimi kontroli. Przytoczę Ci historię pewnej znajomej mojej koleżanki. Wiele lat temu pracowała w agencji, a później była swingerką. Jak już wybawiła się za wszystkie czasy, przyszła pora, aby kogoś poznać. Jest atrakcyjna, inteligentna, ciekawa i same pozytywne cechy. Siedzi na portalach randkowych 5 rok i przez te kilka lat obniżyła wymagania do minimum. Oprócz tego aktywnie spędza czas, chodzi do klubów i pubów i nikogo nie może poznać. Z nikim jej nie wychodzi, mimo że szuka tego jedynego. A ja wiem, kiedy go znajdzie 😉 Znajdzie go wtedy, gdy jej wewnętrzny problem, który w niej siedzi, zostanie rozwiązany. Czyli pozna tego faceta wtedy, gdy w końcu raczy opowiedzieć mu o swojej przeszłości 😉

Chciałbyś mieć dziewczynę, a nie masz nawet koleżanki?

Chciałbyś mieć dziewczynę, to ja się pytam – a ile Ty masz koleżanek, że chcesz mieć dziewczynę? Bo skoro nie masz nawet koleżanek, to z jakiś konkretnych powodów ich nie masz. Skoro żadna dziewczyna nie chce Cię mieć za kolegę, to za faceta tym bardziej nie chciałaby Cię mieć. Bez posiadania koleżanek nie zbudujesz żadnej poważniejszej relacji. Dla kobiet jest to ewidentny sygnał, że jest coś z Tobą nie tak.

Drugie dno tego jest takie, że w relacji musi być nutka zazdrości. Będziesz siedział z dziewczyną przez tv, ona będzie non stop pisać z kolegami, a Ty będziesz siedział, jak taka pizda. Wtedy kobieta ma Cię w garści, bo wie, że dla żadnej jej nie zostawisz, skoro żadnej nie masz. A skoro ma Cię w garści, to nie będzie Cię dobrze traktować i mieć do Ciebie szacunku.

A podświadomie kobiety czują, że jak inne są Tobą zainteresowane, to że musisz być wartościowy, atrakcyjny dla nich i że na pewno potrafisz wzbudzać w nich emocje. Coś musi być na rzeczy, że część facetów ma problemy z poznawaniem lub podrywaniem kobiet, nawet do koleżeństwa. Jako trener uwodzenia potrafię pomagać w tych sprawach, dlatego sprawdź mój kurs uwodzenia i napisz.

Działanie na kobiecą wyobraźnię i emocje

Bez wzbudzania emocji w kobiecie nic nie osiągniesz. Jest to absolutna podstawa, której musisz się nauczyć. To bardzo proste, wystarczy zaangażować się i zacząć praktykować, a dojdziesz do takiego momentu, że kobiety same będą ubiegały się o znajomość z Tobą. Będziesz umieć już od pierwszych minut znajomości tak je wzbudzać, że Twoje problemy z kobietami skończą się bezpowrotnie.

Jeśli nie wzbudzasz w kobietach emocji, to jesteś dla nich niezauważalny. Ich mózg automatycznie odrzuca Cię jako potencjalnego kandydata do bliższego poznania. Nie jesteś brany pod uwagę, a z góry zaszufladkowany jako nikt ważny. Wtedy na nic Twój wygląd czy pieniądze. W artykule pt. jak zacząć pisanie z dziewczyną, aby szybko się umówić, znajdziesz potwierdzenie tego, co piszę. Są w nim 2 przykłady rozmów, w których wzbudziłem w kobietach emocje i same zaproponowały spotkanie.

Posiadanie tej umiejętności sprawi, że będziesz w stanie zapanować nad kobietami i ich umysłem, który będzie pobudzony. Będziesz panem całej sytuacji i relacji. Pamiętaj, że sami jesteśmy kreatorami własnej rzeczywistości i to, jak wykorzystasz moje gotowe rozwiązania i jak podejdziesz do pewnych spraw, może zaważyć o Twojej przyszłości.