O czym rozmawiać z dziewczyną, aby dać jej emocje?

O czym rozmawiać z dziewczyną, aby dać jej emocje?

Ten artykuł odpowiada na pytanie, o czym rozmawiać z dziewczyną. Wiedza o tym, jak rozmawiać z dziewczyną jest ważniejsza, dlatego przeczytaj dokładnie oba poradniki. Być może zainteresuje Cię też mój kurs uwodzenia lub poradnik, jak poderwać kobietę w miejscu publicznym.

O czym rozmawiać z dziewczyną, czyli czego ona pragnie?

Kobieta pragnie doświadczać chemii między nią a mężczyzną i emocji. Wszystko inne ma na wyciągniecie ręki, a te 2 kwestie mocno kuleją. Uważa, że relacja bez emocji jest niepełna i bezwartościowa. Musisz tym, co mówisz kobiecie, stymulować jej umysł, aby wywoływać w niej emocje. Najczęściej z kobietą rozmawiasz, ewentualnie piszesz, więc rozmowy muszą dawać jej emocje. Jeśli dotyczy Cię brak seksu w związku, to prawdopodobnie nie dajesz kobiecie emocji.

Co to są emocje?

Emocje to uczucia i wyobrażenia, które towarzyszą kobiecie w danej chwili. Emocjami są np. radość, strach, podniecenie, smutek, rozkosz, złość, zdziwienie, euforia, pożądanie, oszołomienie, duma, itd. Najważniejszą sprawą w rozmowie i relacji z każdą kobietą są emocje. Zobacz sam na poniższych screenach. One same otwarcie o tym mówią, że ich potrzebują i że jest im ciężko kogoś takiego znaleźć. Koniecznie zapoznaj się z artykułem, jak wzbudzić emocje w kobiecie.

O czym rozmawiać z dziewczyną?
O czym rozmawiać z dziewczyną?

Jak i o czym rozmawiać z dziewczyną, by wzbudzić w niej emocje?

“Za niedługo wakacje, nie mogę się doczekać tych pięknych, słonecznych dni, podczas których będziemy sobie leżeć na gorącym piasku, patrzeć na morze i słuchać jego fal, pić kolorowe zimniutkie drinki, które spowodują, że odczujemy przyjemny szum w głowie, a potem będziemy szli brzegiem, mocząc nasze bose stopy w letniej wodzie i podziwiać zachód słońca. A gdy zrobi się ciemno, znów położymy się na kocu i będziemy oświetleni przez księżyc i gwiazdy obserwować je, śmiać się i całować. Szum w głowie i szum morza nadal będą nam towarzyszyły.”

Tak wkłaśnie należy rozmawiać z kobietą. Tobie ta rozmowa wydaje się przekoloryzowana i pewnie uważasz, że bez sensu tak to wszystko opisywać. Nic bardziej mylnego, dla kobiety to całkiem naturalny dialog. One na co dzień w taki sposób rozmawiają czy między sobą, czy z najbardziej pożądanymi przez siebie facetami.

Jak działa umysł kobiet?

Dlaczego tak się dzieje? Umysł kobiety i mężczyzny jest inny i obrazując to na powyższym przykładzie rozmowy:

 • jeśli mężczyzna mówi drugiemu mężczyźnie coś na temat wyjazdu nad morze, to w głowie tego drugiego pojawia się tylko myśl o tym i ma on z tyłu głowy, że będzie to fajny wyjazd. To wszystko.
 • jeśli mężczyzna mówi kobiecie coś na temat wyjazdu nad morze, to umysł kobiety działa tak, że w jej głowie pojawia się obraz morza i słowami maluje on w głowie kobiety obrazy. Słowami wpływa na jej wyobraźnię, dlatego musisz pobudzać kobietę w taki sposób, żebyś Ty wiedział i czuł, że ona wyobraża sobie to, co jej przekazujesz.

Jakie emocje w niej wzbudziłem?

Aby dowiedzieć się, jak rozmawiać z kobietą, przeczytaj jeszcze raz kilka powyższych zdań pisanych czerwoną czcionką i poniższe informacje. W wymyślonym przeze mnie urywku dialogu kobieta dostaje bardzo dużo pozytywnych emocji, dzięki którym obraz, jaki bym jej namalował tymi słowami w głowie, byłby działający na jej wyobraźnię. Kobiety potrafią umysłem i wyobraźnią doświadczyć emocji:

 • wzrokowych (zachód słońca, patrzenie na gwiazdy”)
 • słuchowych (słuchanie fal morza”)
 • dotykowych (moczenie stóp w letniej wodzie czy całowanie się w blasku gwiazd”)
 • smakowych (picie zimniutkich kolorowych drinków”)
 • zapachowych (zapach panujący nad morzem, nic o nim nie wspomniałem, ale jest on wpisany w naturę tego miejsca, więc też go sobie wyobraziły)

Analiza mojej wypowiedzi

Po kilku takich zdaniach, dotyczących wyjazdu nad morze, kobieta będzie wyobrażała sobie te sytuacje. Przypomną się jej podobne piękne chwile z nad morza, których już kiedyś doświadczyła. Będzie sobie wyobrażać siebie razem z Tobą nad tym morzem, ale też będzie Ciebie identyfikowała z pięknymi chwilami nad morzem, gdy np. jej koleżanka napisze jej wiadomość w stylu, że w tym roku wyjątkowo nie jadą z mężem w góry podczas urlopu, tylko nad morze. Koleżanka wspomni jej coś o morzu, a Ty wtedy pojawisz się w jej głowie, bo w wyjątkowo emocjonujący sposób opisałeś wcześniej wasz pobyt. Dla wielu kobiet ten tekst jest bardzo mocny, rozpala słowami ich wyobraźnię.

Kobieta widzi tę sytuację oczyma wyobraźni i czuje, jakby przeżywała ją na własnej skórze. Po takim opisie wyjazdu nad morze, może nawet pomyśleć o Tobie, gdy zobaczy przez okno „zachód słońca” i „gwiazdy na niebie”. Tak właśnie działa kobieca wyobraźnia, inaczej skonstruowana niż męska, dlatego wydaje Ci się niepojęte, żeby tak pisać. Jeśli kobieta na kogoś leci, to właśnie ze względu na to, że ten ktoś swoją osobą i tym, co jej mówi, wzbudza w niej emocje. Wtedy jego wygląd czy pieniądze schodzą na boczny tor.

O czym rozmawiać z dziewczyną, czyli mówienie o sobie

Cały czas miej w głowie wymyśloną przeze mnie rozmowę z dziewczyną o wspólnym wyjeździe nad morze i rozmawiając z nią na inne tematy, operuj słowami w podobny sposób. Przykładowo, jeśli dziewczyna opowiedziała Ci o swoich pasjach i odpowiedziała: “a Ty jakie masz pasje?”, to nie wymieniaj ogólników typu motoryzacja, albo nie mów, że lubisz szybko jeździć samochodem, bo w ten sposób rozmawiają faceci. Możesz o tym powiedzieć w następujący sposób:

“Lubię w wolnych chwilach wsiąść do samochodu, włączyć ulubioną składankę, otworzyć szyby, aby czuć wiatr we włosach. Wtedy rozpędzam auto, bo lubię, gdy wbija mnie w fotel, podnieca mnie prędkość. Oczywiście w granicach rozsądku, bo np. jakbyś jechała ze mną, to dbałbym o Twoje bezpieczeństwo i aż na takie szaleństwa, na jakie pozwalam sobie jeżdżąc sam, pozwoliłbym sobie jedynie na torze wyścigowym. Właśnie! Marzę o tym, żeby zrobić jakimś Ferrari kilka kółek na torze. Wtedy adrenalina byłaby jeszcze większa.”

Analiza mojej wypowiedzi

W 2 przykładzie wzbudziłem w niej emocje:

 • wzrokowe (wyobraziła sobie siebie na miejscu pasażera i widok z przedniej szyby)
 • słuchowe (ulubiona składanka w tle”, ryk silnika)
 • dotykowe (wiatr we włosach, wbijanie w fotel”)
 • zapachowe (zapach benzyny, zawieszki zapachowej, wnętrza nowego Ferrari)

Poza tym wzbudziłem w niej emocje słowami takimi jak “podnieca” i “adrenalina”. Kolejna sprawa, to użycie słowa “bezpieczeństwo”, które zastosowałem w jej kontekście. Ona już wie, że jestem czuły, opiekuńczy i troskliwy, czyli same pozytywne cechy, których oczekuje. Jak widzisz, nawet w przypadku, gdy wziąłem pierwszy lepszy przykład pasji, jaki przyszedł mi do głowy, można opowiedzieć o niej w tak interesujący, intrygujący i pociągający sposób. Nadal jest to tylko ciut dłuższa wypowiedź, niż jak w przypadku rozmowy dwóch mężczyzn.

O czym rozmawiać z dziewczyną – ciekawe wskazówki

Następna istotna rzecz, to słowa “marzę o tym, żeby zrobić jakimś Ferrari kilka kółek na torze”. Dla kobiety będzie to pewien test Twojej osoby. Jeśli przez np. pół roku znajomości tego marzenia nie spełnisz, to uzna to za rzucanie słów na wiatr. Natomiast jeśli np. miesiąc później ją zaskoczysz i zabierzesz ją na tor po to, żeby spełnić swoje marzenie (lub nawet zrobisz to bez niej), to będzie Cię pragnąć i zyskasz w jej oczach, jak nikt inny.

Mały protip odnośnie marzeń – nigdy nie pytaj kobiet wprost, jakie mają marzenia. Często kobiety odpowiadają, że o nich się nie mówi, że jak ktoś się o nich dowie, to się nie spełnią. Zadaj to pytanie w inny sprytny sposób np. “co by chciała osiągnąć w życiu, do czego dojść”, a wtedy gdy Ci odpowie zapytaj “to są Twoje marzenia?”. Możesz też sam rozpocząć ten temat opowiadając o nich w ciekawy, wzbudzający emocje sposób i wtedy kobieta sama zacznie mówić o swoich.

O czym rozmawiać z dziewczyną, by uznała Cię za faceta z poczuciem humoru?

Kobiety uwielbiają mężczyzn, którzy mają poczucie humoru i wiedzą, jak je rozbawić. Pamiętaj, że co człowiek, to inne poczucie humoru, nie wszystkich rozbawisz tym samym. Pokaż kobiecie od początku znajomości czy spotkania, że masz poczucie humoru i przeplataj je między rozmowy na wartościowe tematy (pasje, osiągnięcia, itd.) a tematy dnia codziennego (praca, studia, itd.). Do prawie każdego tematu przez was poruszanego można wpleść garść humoru. Podryw i relacja z poczuciem humoru, to bardzo istotne kwestie.

O czym rozmawiać z dziewczyną, aby ją rozbawić
O czym rozmawiać z dziewczyną, aby ją rozbawić

O czym rozmawiać z dziewczyną – komplementowanie

Kobiety codziennie słyszą dziesiątki komplementów. Przeważająca część z nich to oklepane ogólniki, które znają na pamięć. Większość z nich jest mówiona po to, żeby podlizać się, przypodobać lub coś zdobyć (np. numer telefonu). Nic kobiecie nie daje to, że napiszesz jej pod zdjęciem dwudziesty komentarz, w stylu “pięknie wyglądasz”. Ona o tym wie i wybiera najlepsze zdjęcie z całej serii i takie wstawia. Gdyby było jakieś średnio ładne, to by go nie wstawiła.

To samo jest ze spotkaniem, stara się wypaść jak najlepiej, więc Ty staraj się nie mówić rzeczy oczywistych. Zamiast chwalenia jej wyglądu, wsłuchaj się w to, co Ci przekazuje. Z rozmowy z nią samo będzie wynikało, co mógłbyś u niej pochwalić. Jeśli powiedziała Ci, że jest na trudnym kierunku studiów, to powiedz, że jest ambitna i że takie coś Ci się podoba w kobietach. Wyraź uznanie względem tego, jakim jest człowiekiem, co osiągnęła, jakie ma plany, jaką ma wiedzę w danym temacie. Jeśli mówi Ci jakieś mądre rzeczy, powiedz jej, że lubisz takie oczytane kobiety jak ona, że robi to na Tobie duże wrażenie.

Co jeszcze komplementować podczas rozmowy z dziewczyną?

To wszystko zadziała na nią bardziej, niż komplement dotyczący wyglądu. Komplementując jej wygląd, jeśli już musisz to robić lub coś wyraźnie rzuciło Ci się w oczy i nie możesz tego nie skomentować, postaraj się być oryginalny i zwróć uwagę na szczegóły, a nie na całokształt. Zresztą one często same “podkładają” się z tym, co w ich wyglądzie skomentować.

Dobrze jest też pochwalić kobietę, jeśli ładnie pachnie lub ma seksowny głos. Powiedz, jak jej zapach lub głos oddziałują na Ciebie, podniecają Cię. Gwarantuje Ci, że takie komplementy kobiety słyszą tylko kilka razy w życiu, więc się wyróżnisz. Tylko nie mów tego każdej kobiecie, bo o ile perfumy potrafią sobie w miarę dobrze dobrać, to jeśli chodzi o głos, nie jest tak kolorowo. Większość kobiet nie ma ładnego głosu, więc mów to wszystko z głową. Myślę, że 1 komplement na 1 spotkanie jest wystarczający.

O czym rozmawiać z dziewczyną? - przykład komplementu
O czym rozmawiać z dziewczyną? – przykład komplementu

O czym rozmawiać z dziewczyną, czyli metafory i odwracanie ról

Metafory, tajemniczość i odwracanie ról są kolejnymi bardzo istotnymi czynnikami, wywołującymi w kobiecie silne emocje. Bez nich nie popchniesz znajomości dalej. Nawet jeśli wcześniejsze etapy rozmowy poszły Ci znakomicie, to nie musi oznaczać to, że dziewczyna jest Tobą podjarana. Owszem, może uznać Cię za wartościowego, fajnego gościa, ale to Twoim zadaniem jest pokazać jej, że jesteś prawdziwym mężczyzną, który potrafi ją rozochocić.

A podnieca ją, chociażby tajemniczość. Nie wykładaj się na tacy, nie mów wszystkiego od razu, ona chce Cię odkrywać i musi sama podchwytywać temat. Jak jesteś zamożny, to zostaw to dla siebie, wyjdzie to z czasem. Staraj się przekazywać informacje subtelnie, a nie bezpośrednio. Udawaj trudnego do zdobycia i nie dawaj jej bezpośrednich odpowiedzi na pytania. Miej na uwadze, że gdy rozmowa będzie wyglądać przez cały czas tak, że będzie pytanie – odpowiedź – pytanie – odpowiedź, to jest to rozmowa nudna i monotonna.

Jak i o czym rozmawiać z dziewczyną, aby być lekko aroganckim?

Przykłady bycia zadziornym, lekko aroganckim:
“Ładne masz buty, ale myślę, że jak są czyste, to są jeszcze ładniejsze.”
“Ale Twoje spojrzenie w tych sztucznych rzęsach na mnie działa, ciekawe za ile dni zaczną Ci wypadać i będziesz musiała iść uzupełnić.”
“Masz ładnie zrobione paznokcie, będę się śmiał, jak któryś z nich złamie się na spotkaniu ze mną.”
“Nie opowiem Ci dokładnie, co było w tej książce, wolę, żebyś sama ją przeczytała i do tego doszła. Chyba, że nie lubisz czytać, to masz u mnie żółtą kartkę.”
“Co Ty nosisz w takiej dużej torebce? Pewnie śrubokręt bym w niej znalazł po 5 minutach przegrzebywania się.” I jak zacznie później w niej czegoś szukać przez dłuższą chwilę, dodaj: “5 minut później…”

W taki właśnie sposób również musisz ją zaczepiać. Wszystkie podobne zdania mów z uśmiechem na twarzy. Wiadomo, że nie da się tak dyskutować non stop, dlatego istotne jest wyszukiwanie w trakcie rozmowy czy jakiejś sytuacji momentów, gdzie takie teksty mógłbyś zastosować.

Jak i o czym rozmawiać z dziewczyną, czyli flirtowanie

Flirt to gra, która polega na gonieniu króliczka, zamiast na złapaniu go. To gra słowna dwojga dorosłych, budująca wzajemne napięcie, podniecenie i pożądanie. Zalążkiem flirtu można też nazwać zadziorne teksty, które wcześniej Ci przedstawiłem. Jednak bez podtekstu seksualnego, to nie jest to samo.

Chemia to napięcie seksualne, które jest obecne tylko wtedy, gdy wzbudzasz w niej emocje i pożądanie. Do rozmowy na tematy wywołujące pozytywne emocje (pasje, plany, marzenia, itd.), rozmowy na temat życia codziennego, poczucia humoru, jakiegoś komplementu i bycia zadziornym musisz dorzucić także aluzje seksualne i flirt. Każda kobieta uwielbia flirtować, więc nie miej do tego żadnych uprzedzeń.

O czym rozmawiać z dziewczyną? - flirt
O czym rozmawiać z dziewczyną? – flirt

 

O czym rozmawiać z dziewczyną? - skojarzenia
O czym rozmawiać z dziewczyną? – skojarzenia

Jak i o czym rozmawiać z dziewczyną, gdy Cię wkurza lub coś się psuje?

Kobiecie trzeba również od czasu do czasu dawać negatywne emocje. Zwłaszcza gdy wyczujesz, że tych pozytywnych jest już nadmiar. Zrozumiesz, że przyszła na nie pora, gdy:

 • wejdziesz w jej buty i pomyślisz, że trochę już za dużo tego dobrego (łatwo to wyczujesz, te myśli samoistnie nadejdą)
 • zobaczysz, że jej stosunek do Ciebie lub coś w waszej relacji się zmieni, np. na spotkaniu z Tobą zacznie sobie ciągle dzwonić do koleżanek, podczas gdy na wcześniejszych spotkaniach tego nie robiła (również łatwo to zauważysz, że pora na trochę odmiennych emocji niż te, jakie jej zwykle dawałeś)
 • ewidentnie coś się popsuje w waszej relacji
 • zacznie zachowywać się źle, inaczej niż zwykle np. zacznie spóźniać się na spotkania, być nerwowa, krzykliwa, kłótliwa, czepialska

Jak rozmawiać z dziewczyną, aby dać jej negatywne emocje?

Te wszystkie zachowania i sytuacje są oznaką tego, że przyszła pora na coś innego. Co za dużo, to niezdrowo, więc czas pokazać jej inne emocje. Gdybyś ciągle serwował tylko te pozytywne, to byłbyś dla niej i jej umysłu nudziarzem. Masz być intrygującym, męskim i trochę niegrzecznym facetem, a nie kolejnym nudnym i koleżeńskim, bo takich ona ma na pęczki.

Pobudzając jej przeżycia umysłowe najpierw w górę, a kiedy trzeba to w dół, robiąc to umiejętnie, nigdy nie wylądujesz w szufladce friendzone (koleżeństwo) i zawsze będziesz dla niej atrakcyjny i pociągający. Będąc zaangażowany w relację i w miarę stawania się coraz bardziej obytym z kobietami, szybko zaczniesz wyczuwać, kiedy należy coś zmienić i będziesz operował tym bardzo dobrze i łatwo. To w połączeniu z wiedzą na temat tego, o czym rozmawiać z dziewczyną, zbuduje Twoją pewność siebie.

O czym rozmawiać z dziewczyną? - negatywne emocje
O czym rozmawiać z dziewczyną? – negatywne emocje

Jak i o czym rozmawiać z dziewczyną – mowa ciała

Słowa, które wypowiadasz do kobiety, to tylko ułamek sukcesu. Zapamiętaj z tego artykułu, o czym rozmawiać z dziewczyną i nie myśl o tym dłużej, bo ważniejsza jest mowa ciała. Na właściwy odbiór tego, co mówisz wpływają w większym stopniu od słów:

 • mimika, wyraz twarzy, spojrzenie
 • ton głosu, modulacja, głośność, tempo mówienia i ogólne brzmienie
 • gesty, ruchy ciała i jego postawa, czyli jak wyglądasz, gdy coś mówisz

Im lepiej masz to wszystko opanowane, tym wzmacniasz swój przekaz i wywołujesz w kobiecie silniejsze przeżycia. Ważne, byś opowiadając emocjonujące słowa czy zdania, zachowywał się i brzmiał tak, jakbyś sam te emocje przeżywał i odczuwał. Nie rozmawiaj w sposób monotonny, bo takich osób źle się słucha.

O czym rozmawiać z dziewczyną, którą chcesz dopiero poznać?

Musisz dowiedzieć się o niej jak najwięcej bez przeprowadzania wywiadu. Jeśli rozmawiacie na dany temat, nie przechodź od razu do następnego, tylko wyłap słowa-klucze z jej wypowiedzi i kontynuuj chwilę. Staraj się do tych słów-kluczy dopowiedzieć coś od siebie, dzięki czemu rozmowa nie będzie wyglądać jak wywiad.

Ważne, abyś z nowo poznaną dziewczyną rozmawiał:

 • o niej samej, bo dowiesz się więcej,
 • będziesz mógł do tych tematów powracać,
 • kolejne rzeczy, których będziesz się o niej dowiadywał, będą mogły łączyć się z poprzednimi tematami, o których rozmawialiście,

To doprowadzi do tego, że rozmowa nie będzie nudna. Kobieta od razu zauważy, że w końcu spotkała kogoś, z kim ma wspólny język i po kilku minutach rozmowy sama przejmie pałeczkę i będzie Cię zagadywać.

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszej randce?

Podczas pierwszych randek i wiadomości wymienianych z kobietą naturalną sprawą jest też rozmowa na inne tematy, bardziej przyziemne. Takimi tematami są praca, szkoła, studia, ulubiona muzyka, książki, filmy, imprezy, poprzednie związki, rodzina. Niektóre z tych tematów są wrażliwe, mniej przyjemne.

Dobrze jest wyczuć, czy kobieta jest zainteresowana rozmową np. o swojej pracy. Zazwyczaj jest tak, że ludzie jej nie lubią, kojarzy się z wczesnym wstawaniem, zmęczeniem, itd. Natomiast to, czy kobieta lubi swoją pracę, na pewno wyczujesz. Napomknie o niej 2-3 razy i już będziesz wiedział, że można na ten temat dłużej porozmawiać. Jak język rozwiązuje się jej sam w danym temacie, to możesz kontynuować. Zauważyłem pewną zależność – jeśli kobieta lubi swoją pracę i jest chętna o niej porozmawiać z kimś nowo poznanym, to nie używa zwrotów, typu “moja koleżanka z pracy mnie rano wkurzyła”, tylko sypie imionami “Kasia mnie rano wkurzyła”.

O czym rozmawiać z dziewczyną na randce?

Na randce rozmawiaj z dziewczyną o:

 • jej planach, celach, marzeniach,
 • miłych chwilach i ciekawych przygodach, jakich doświadczyła,
 • miejscach, w których była,
 • jakie są jej osiągnięcia życiowe,
 • szczęśliwym okresie w jej życiu,
 • dzieciństwie, jeśli miała fajne,
 • jej pasjach,
 • o tym, w jaki sposób lubi spędzać wolny czas,
 • na temat tego, co ją śmieszy, pociąga, podnieca,
 • jakimi wartościami kieruje się w życiu,
 • jaki lubi uprawiać sport, co lubi jeść