O czym rozmawiać z dziewczyną i jak?

O czym rozmawiać z dziewczyną i jak rozmawiać z dziewczyną?

Ten obszerny poradnik odpowie Ci na pytanie, o czym rozmawiać z dziewczyną i jak rozmawiać z dziewczyną.

Kobiety pragną zaznać chemii i emocji. Uważają, że relacja bez tego jest niepełna i bezużyteczna. Podczas rozmowy stymuluj jej umysł słowami, aby dać emocje. Pomoże Ci w tym poradnik o tym, jakie słowa działają na kobietę.

Emocje to uczucia i wyobrażenia, które towarzyszą kobiecie w danej chwili. Emocjami są np. radość, strach, podniecenie, smutek, rozkosz, złość, zdziwienie, euforia, pożądanie, oszołomienie, duma, itd.

Najważniejsze w rozmowie i relacjach z kobietami są emocje i budowanie napięcia seksualnego. Zapoznaj się więc z poradnikiem, jak wzbudzić emocje w kobiecie.

Jak i o czym rozmawiać z dziewczyną – przykład 1

To hardcorowy przykład – powstał, by zilustrować, co kobiety czują, gdy tak do nich mówisz. Nie trzeba aż tak się wysilać podczas rozmów, ale mi się to zdarza.

“Za niedługo wakacje, nie mogę się doczekać tych pięknych, słonecznych dni, podczas których będziemy sobie leżeć na gorącym piasku, patrzeć na morze i słuchać jego fal, pić kolorowe zimniutkie drinki, które spowodują, że odczujemy przyjemny szum w głowie, a potem będziemy szli brzegiem, mocząc nasze bose stopy w letniej wodzie i podziwiać zachód słońca.. A gdy zrobi się ciemno, znów położymy się na kocu i będziemy oświetleni przez księżyc i gwiazdy obserwować je, śmiać się i całować. Szum w głowie i szum morza nadal będą nam towarzyszyły.”

Jak działa ich umysł?

Umysły kobiet i mężczyzn są inne i powyższy przykład pokazuje, że:

 • jeśli mężczyzna mówi drugiemu mężczyźnie coś o wyjeździe nad morze, to w głowie tego drugiego pojawia się myśl, że będzie fajnie. To wszystko.
 • jeśli mężczyzna mówi kobiecie coś o wyjeździe nad morze, to jej umysł działa tak, że w głowie pojawia się obraz morza. Po prostu maluj obrazy w jej głowie i słowami wpływaj na wyobraźnię. Pobudzaj tak, żebyś czuł, że wyobraża sobie to, co jej mówisz.

Jakie dałem emocje?

W wymyślonym przeze mnie urywku dialogu kobieta dostaje bardzo dużo emocji, dzięki czemu obraz, jaki powstał w jej głowie dzięki grze słów, działa na jej wyobraźnię.

Kobiety potrafią umysłem i wyobraźnią doświadczyć emocji:

 • wzrokowych („zachód słońca, patrzenie na gwiazdy”)
 • słuchowych („słuchanie fal morza”)
 • dotykowych („moczenie stóp w letniej wodzie czy całowanie się w blasku gwiazd”)
 • smakowych („picie zimniutkich kolorowych drinków”)
 • zapachowych (zapach panujący nad morzem – nic o nim nie wspomniałem w swojej wypowiedzi, ale jest on wpisany w naturę tego miejsca, więc też go sobie wyobraziły)

O czym rozmawiać z dziewczyną – analiza

Po kilku takich zdaniach o wyjeździe nad morze kobieta będzie wyobrażała sobie te sytuacje. Przypomną się jej podobne piękne chwile z nad morza, których kiedyś doświadczyła. Będzie sobie wyobrażała Was razem nad morzem, ale też będzie Cię identyfikowała z pięknymi chwilami nad morzem, gdy np. jej koleżanka napisze, że w tym roku wyjątkowo nie jadą z mężem w góry podczas urlopu, tylko nad morze.

Koleżanka wspomni jej coś o morzu, a Ty wtedy pojawisz się w jej głowie, bo w wyjątkowo emocjonujący sposób opisałeś wcześniej Wasz pobyt. Dla wielu kobiet ten tekst jest bardzo mocny, rozpala słowami ich wyobraźnię.

Kobieta widzi tę sytuację oczyma wyobraźni i czuje, jakby przeżywała ją na własnej skórze. Po takim opisie wyjazdu nad morze, może nawet pomyśleć o Tobie, gdy zobaczy przez okno „zachód słońca” i „gwiazdy na niebie”. Tak właśnie działa kobieca wyobraźnia, inaczej skonstruowana niż męska, dlatego wydaje Ci się niepojęte, żeby tak rozmawiać lub pisać z dziewczyną.

Jeśli dziewczyna na kogoś leci, to właśnie dlatego że ten ktoś słowami wzbudza w niej emocje.

Mówienie o sobie

Cały czas pamiętaj o wymyślonej przeze mnie rozmowie z dziewczyną o wspólnym wyjeździe nad morze i rozmawiając na inne tematy, operuj słowami w podobny sposób.

Przykładowo, jeśli dziewczyna opowiedziała Ci o swoich pasjach i odpowiedziała: “a Ty jakie masz pasje?”, nie wymieniaj ogólników typu motoryzacja, albo nie mów, że lubisz szybko jeździć samochodem, bo w ten sposób rozmawiają faceci. Powiedz:

“Lubię w wolnych chwilach wsiąść do samochodu, włączyć ulubioną składankę, otworzyć szyby, aby czuć wiatr we włosach. Wtedy rozpędzam auto, bo lubię, gdy wbija mnie w fotel, podnieca mnie prędkość. Oczywiście w granicach rozsądku, bo np. jakbyś jechała ze mną, to dbałbym o Twoje bezpieczeństwo i aż na takie szaleństwa, na jakie pozwalam sobie jeżdżąc sam, pozwoliłbym sobie jedynie na torze wyścigowym. Właśnie! Marzę o tym, żeby zrobić jakimś Ferrari kilka kółek na torze. Wtedy adrenalina byłaby jeszcze większa.”

Jak rozmawiać z dziewczyną – analiza

W 2 przykładzie dałem jej emocje:

 • wzrokowe (wyobraziła sobie siebie na miejscu pasażera i widok z przedniej szyby)
 • słuchowe („ulubiona składanka w tle”, ryk silnika)
 • dotykowe („wiatr we włosach, wbijanie w fotel”)
 • zapachowe (zapach benzyny, zawieszki zapachowej, wnętrza nowego Ferrari)

Wzbudziłem w niej też emocje słowami takimi jak “podnieca” i “adrenalina”.

Kolejna sprawa, to użycie słowa “bezpieczeństwo”, które zastosowałem w jej kontekście. Ona już wie, że jestem czuły, opiekuńczy i troskliwy, czyli same pozytywne cechy.

Praktycznie o każdej pasji można opowiedzieć w interesujący, intrygujący i pociągający sposób i mogę Ci w tym pomóc:
mariusz@mariuszrybka.pl

O czym rozmawiać z dziewczyną – porady

Następne istotne słowa: “marzę o tym, żeby zrobić jakimś Ferrari kilka kółek na torze”. Dla kobiet będzie to pewien test Twojej osoby. Jeśli przez np. rok znajomości tego marzenia nie spełnisz, uzna, że rzucasz słowa na wiatr. Ale jak ją zaskoczysz i zabierzesz na tor, by spełnić swoje marzenie (lub nawet zrobisz to bez niej), to będzie Cię pragnąć i zyskasz w jej oczach, jak nikt inny.

Rada odnośnie marzeń – nigdy nie pytaj wprost, jakie mają marzenia. Często kobiety odpowiadają, że o nich się nie mówi, bo się nie spełnią. Zadaj to pytanie w inny sprytny sposób np. “co by chciała osiągnąć w życiu, do czego dojść”, a wtedy gdy Ci odpowie zapytaj “to są Twoje marzenia?”. Możesz też sam opowiedzieć o swoich marzeniach w ciekawy, wzbudzający emocje sposób i wtedy kobieta opowie Ci swoje.

O czym rozmawiać z dziewczyną, by pokazać humor?

Kobiety będą Cię uwielbiać, jak masz poczucie humoru i umiesz je rozbawić. Co człowiek, to inne poczucie humoru – nie wszystkich rozbawisz tym samym. Pokaż od początku znajomości czy spotkania, że masz poczucie humoru i przeplataj je między rozmowy na wartościowe tematy (pasje, osiągnięcia, itd.) a tematy dnia codziennego (praca, studia, itd.). Do prawie każdego tematu można wpleść garść humoru.

O czym rozmawiać z dziewczyną – komplementowanie

Kobiety codziennie słyszą komplementy, ale przeważnie są to oklepane ogólniki, które znają na pamięć. Faceci mówią komplementy, by przypodobać się, podlizać lub coś zdobyć (np. nr). Ty tak nie rób!

Nic jej nie da Twój komentarz pod zdjęciem, w stylu “pięknie wyglądasz”. Ona o tym wie i wybiera najlepsze zdjęcie z całej serii. Gdyby było jakieś średnio ładne, to by go nie wstawiła.

To samo jest ze spotkaniem. Stara się wypaść jak najlepiej, więc zamiast chwalić jej wygląd, wsłuchaj się w to, co mówi. Z rozmowy samo powinno wynikać, co warto u niej pochwalić.

Jeśli wiesz, że jest na trudnym kierunku studiów, powiedz, że jest ambitna i że takie coś Ci się podoba w kobietach. Wyraź uznanie względem tego, jakim jest człowiekiem, co osiągnęła, jakie ma plany, jaką ma wiedzę w danym temacie. Jeśli mówi Ci jakieś mądre rzeczy, powiedz, że lubisz takie oczytane kobiety jak ona i że robi to na Tobie wrażenie.

Komplementowanie

To zadziała na nią bardziej, niż komplement dotyczący wyglądu. Jeśli już musisz skomentować jej wygląd, postaraj się być oryginalny i zwróć uwagę na szczegóły, a nie na całokształt. Zresztą one same “podkładają” się z tym, co w ich wyglądzie skomentować.

Chwal je, gdy ładnie pachną lub mają seksowny głos, bo tak budujesz intymność. Powiedz, jak jej zapach lub głos oddziałują na Ciebie, podniecają Cię. Takie słowa wytwarzają żądzę.

Gwarantuję, że takie komplementy słyszą tylko kilka razy w życiu, więc się wyróżnisz. Tylko nie mów tego każdej kobiecie, bo o ile perfumy potrafią sobie w miarę dobrze dobrać, to z głosem nie jest tak kolorowo. Większość kobiet nie ma ładnego głosu, więc mów to wszystko z głową. 1 komplement na 1 spotkanie wystarczy.

Metafory i gra słów

Stosuj metafory seksualne i odwracanie ról, a popchniesz znajomość dalej, bo wzbudza to silne emocje. Jeśli wcześniejsze etapy rozmowy poszły znakomicie, to nie musi oznaczać, że jest Tobą podjarana. Może uznać Cię za wartościowego, fajnego gościa, ale to Twoim zadaniem jest pokazać jej, że jesteś prawdziwym mężczyzną, który potrafi ją rozochocić.

A podnieca ją np. tajemniczość. Nie wykładaj się na tacy, nie mów wszystkiego od razu. Ona chce Cię odkrywać i będzie sama podchwytywać temat. Staraj się przekazywać informacje subtelnie, a nie bezpośrednio. Udawaj trudnego do zdobycia i nie dawaj jej bezpośrednich odpowiedzi na pytania.

Miej na uwadze, że jak rozmowa będzie wyglądać tak, że będzie pytanie – odpowiedź – pytanie – odpowiedź, to jest nudna i monotonna.

Bycie dla niej zimnym

Przykłady bycia zadziornym, lekko aroganckim:

 • “Ładne masz buty, ale myślę, że jak są czyste, to są jeszcze ładniejsze.”
 • “Ale Twoje spojrzenie w tych sztucznych rzęsach na mnie działa, ciekawe za ile dni zaczną Ci wypadać i będziesz musiała iść uzupełnić.”
 • “Masz ładnie zrobione paznokcie, będę się śmiał, jak któryś z nich złamie się na spotkaniu ze mną.”
 • “Nie opowiem Ci dokładnie, co było w tej książce, wolę, żebyś sama ją przeczytała i do tego doszła. Chyba, że nie lubisz czytać, to masz u mnie żółtą kartkę.”
 • “Co Ty nosisz w takiej dużej torebce? Pewnie śrubokręt bym w niej znalazł po 5 minutach przegrzebywania się.” I jak zacznie później w niej czegoś szukać przez dłuższą chwilę, dodaj: “5 minut później…”

W taki sposób też ją zaczepiaj z uśmiechem na twarzy, a zobaczysz, co się stanie 😉 Nie da się tak dyskutować non stop, dlatego szukaj w trakcie rozmowy czy jakiejś sytuacji momentów, gdzie takie teksty mógłbyś użyć.

Jak rozmawiać z dziewczyną – flirt

Flirt to gra, która polega na gonieniu króliczka, zamiast na złapaniu go. To zabawa słowna dwojga dorosłych, więc buduj wzajemne napięcie seksualne, podniecenie i pożądanie, flirtując.

Zalążkiem flirtu są też powyższe zadziorne teksty, jednak bez podtekstu seksualnego, to nie jest to samo.

Zobacz, jak flirtować z dziewczyną i poznaj przykłady flirtu.

Chemia zaś to napięcie seksualne, które jest obecne, gdy wzbudzasz w niej emocje i pożądanie.

Flirtowanie

Nie prowadź więc zwykłych rozmów – zamień je we flirt. Do rozmów na tematy wywołujące pozytywne emocje (pasje, plany, marzenia, itd.), rozmowy na temat życia codziennego, poczucia humoru, jakiegoś komplementu i bycia zadziornym dorzuć aluzje seksualne i flirt.

Każda kobieta uwielbia flirtować, więc nie miej do tego żadnych uprzedzeń. Jeśli nie wiesz, o czym rozmawiać z dziewczyną i jak rozmawiać z dziewczyną, to flirtuj.

Kobieta będzie zaangażowana w rozmowę i sama Cię sprowokuje, by rozmowa zamieniła się w coś więcej. Dzieje się tak, bo jest to flirt, a nie zwykła rozmowa, jaką prowadzi 99% facetów.

Sprawdź kurs uwodzenia, a będziesz mistrzem flirtu, co przełoży się na spotkania z dziewczynami, które Ci się podobają.

Jak rozmawiać z dziewczyną, gdy coś się psuje?

Od czasu do czasu daj jej też negatywne emocje. Zrozumiesz, że przyszła na nie pora, gdy:

 • wejdziesz w jej buty i pomyślisz, że trochę już za dużo tego dobrego (łatwo to wyczujesz, te myśli samoistnie nadejdą)
 • zobaczysz, że jej stosunek do Ciebie lub coś w waszej relacji się zmieni, np. na spotkaniach zacznie ciągle rozmawiać z koleżankami przez telefon, a wcześniej tego nie robiła (również łatwo to zauważysz, że pora na trochę odmiennych emocji)
 • ewidentnie coś się popsuje w waszej relacji
 • zacznie zachowywać się źle, np. spóźniać się na spotkania, być nerwowa, itp.

Jak rozmawiać z dziewczyną – emocje negatywne

Te zachowania i sytuacje są oznaką, że pora na coś innego. Nie serwuj ciągle pozytywnych emocji, bo uzna Cię za nudziarza. Masz być intrygującym, męskim i trochę niegrzecznym facetem, a nie kolejnym nudnym i koleżeńskim.

Dzięki temu nigdy nie wylądujesz w szufladce friendzone (koleżeństwo) – zawsze będziesz dla niej atrakcyjny i pociągający.

Szybko wyczujesz, kiedy zmienić kobiece emocje. To w połączeniu z wiedzą na temat tego, o czym rozmawiać z dziewczyną i jak rozmawiać z dziewczyną, zbuduje Twoją pewność siebie.

Jak rozmawiać z dziewczyną – mowa ciała

Słowa, które jej mówisz, to ułamek sukcesu. Na właściwy odbiór słów wpływają w większym stopniu:

 • mimika, wyraz twarzy, spojrzenie
 • ton głosu, modulacja, głośność, tempo mówienia i ogólne brzmienie
 • gesty, ruchy ciała i jego postawa, czyli jak wyglądasz, gdy coś mówisz

Wzmocnij swój przekaz i wywołaj w kobiecie silniejsze przeżycia. Opowiadaj emocjonujące słowa czy zdania, zachowując się i brzmiąc, jakbyś sam te emocje przeżywał i odczuwał.

O czym rozmawiać z dziewczyną, którą chcesz dopiero poznać?

Dowiedz się o niej jak najwięcej bez przeprowadzania wywiadu. Jeśli rozmawiacie na dany temat, nie przechodź od razu do następnego, tylko wyłap słowa-klucze i kontynuuj chwilę. Dopowiedz do tych słów coś od siebie, dzięki czemu rozmowa nie będzie wyglądać jak wywiad.

O czym i jak rozmawiać z nowo poznaną dziewczyną:

 • o niej samej, bo dowiesz się więcej,
 • będziesz mógł do tych tematów powracać,
 • kolejne rzeczy, których będziesz się o niej dowiadywał, będą mogły łączyć się z poprzednimi tematami, o których rozmawialiście,

To doprowadzi do tego, że rozmowa nie będzie nudna. Kobieta od razu zauważy, że w końcu spotkała kogoś, z kim ma wspólny język i po kilku minutach rozmowy sama przejmie pałeczkę i będzie Cię zagadywać.

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszej randce?

Podczas pierwszych randek i wiadomości wymienianych z kobietą naturalną sprawą jest też rozmowa tematy bardziej przyziemne. Są to praca, szkoła, studia, ulubiona muzyka, książki, filmy, imprezy, poprzednie związki, rodzina. Niektóre z tych tematów są wrażliwe, mniej przyjemne.

Dobrze wyczuć zainteresowanie rozmową np. o pracy. Zazwyczaj ludzie jej nie lubią, kojarzy się z wczesnym wstawaniem, zmęczeniem, itd. To, czy lubi swoją pracę na pewno wyczujesz. Napomknie o niej 2-3 razy i już będziesz wiedział, że można na ten temat dłużej porozmawiać. Jak język rozwiązuje się jej sam w danym temacie, kontynuuj go.

Zauważyłem pewną zależność – jak kobieta lubi swoją pracę i jest chętna o niej gadać z kimś nowo poznanym, to nie używa zwrotów, typu “moja koleżanka z pracy mnie rano wkurzyła”, tylko używa imion “Kasia mnie rano wkurzyła”.

Jak rozmawiać z dziewczyną – wnioski

Słowem podsumowania, o czym rozmawiać z dziewczyną?

 • o jej planach, celach, marzeniach,
 • miłych chwilach i ciekawych przygodach, jakich doświadczyła,
 • miejscach, w których była,
 • jakie są jej osiągnięcia życiowe,
 • szczęśliwym okresie w jej życiu,
 • dzieciństwie, jeśli miała fajne,
 • jej pasjach,
 • w jaki sposób lubi spędzać wolny czas,
 • co ją śmieszy, pociąga, podnieca,
 • jakimi wartościami kieruje się w życiu,
 • jaki lubi uprawiać sport, co lubi jeść

Dawanie emocji i budowanie napięcia seksualnego mogą wydawać się trudne, ale są to pozory, bo użyte w tym poradniku przykłady są zaawansowane.

Z moją pomocą dziewczyny będą odczuwać do Ciebie pociąg seksualny, a Ty poczujesz się męski, bo będziesz odnosił prawdziwe sukcesy w relacjach. Napisz teraz:
mariusz@mariuszrybka.pl