Jak pozbyć się kompleksów na konkretnych przykładach?

Większość osób ma niską samoocenę i nie wie, jak pozbyć się kompleksów. Kompleksy wynikają z tego, co słyszeliśmy na swój temat w dzieciństwie, okresie dojrzewania, a w życiu dorosłym pojawiają się z powodu porównywania się do innych.

Nie jesteś odpowiedzialny za wzorce myślowe, które zostały wpojone Ci za dzieciaka, ale jako dorosły masz 100% wpływ na to, by je zmienić lub usunąć ze swojej głowy. Tak samo, jak w każdej chwili możesz przestać porównywać się do innych.

Czujesz się brzydszy, gorszy, mniej inteligentny, biedniejszy, itp. To jest zaburzone postrzeganie siebie, dlatego by pozbyć się kompleksów, musisz zmienić myślenie o sobie. Im bardziej wierzysz zaburzonym myślom na swój temat, tym bardziej oddalasz się od stworzenia wymarzonej relacji z dziewczyną.

Zawsze dorzucamy 20-50% krytyki do tego, co ludzie faktycznie o nas myślą. Dlatego czytaj dalej, jak zmienić swoje myśli, a tym samym, jak pozbyć się kompleksów raz na zawsze. Będzie to proces, zanim całkowicie zmienisz swoje myślenie, dlatego zacznij już dziś.

Jak pozbyć się kompleksów i zmienić swoje myśli?

Przede wszystkim wiedz, że:

 • nie każdy ma taki tok myślenia jak Ty
 • nie każdy ma takie same przekonania i doświadczenia jak Ty
 • nie każdy postrzega świat w taki sam sposób jak Ty
 • nie każdy kieruje się tym samym, co Ty

Jak chcesz pozbyć się kompleksów i podnieść swoją samoocenę, to wiedz, że Twoja własna głowa z negatywnym myśleniem o sobie, jest najgorszym miejscem, w którym możesz się uwięzić. Wiedz też, że przeciętna kobieta ma o wiele więcej kompleksów niż mężczyzna – samo to stawia Cię w lepszym położeniu i powinno być motywujące, więc zapamiętaj to koniecznie.

Człowiek non stop o czymś myśli. Zacznij zauważać swoje myśli, zwłaszcza te dotyczące danego kompleksu. Gdy przyłapiesz się na myśleniu o nim, przypomnij sobie, że to kobiety mają o wiele więcej kompleksów niż Ty, a także poniższe wskazówki.

Jak pozbyć się kompleksów związanych z wyglądem?

Po pierwsze zrozum, że nawet modelki czy aktorki p*rno, którymi tak się podniecasz, je mają. Kompleksy związane z wyglądem ma co najmniej 90% ludzi, dlatego miej to z tyłu głowy, a je przezwyciężysz. Skup się na tym, co jest Twoją mocną stroną w wyglądzie i pamiętaj, że zawsze do swojej oceny dorzucasz krytykę. Czyli jak uważasz, że masz normalne oczy, to na pewno dla wielu kobiet są one ładne. Wiedząc, że masz w sobie coś, co może być pozytywnie oceniane przez innych, możesz zacząć to jeszcze bardziej eksponować.

Na przykładzie oczu – wiesz, że są ładne, to trenuj spojrzenia, aby podczas kontaktu wzrokowego z kobietą, jeszcze bardziej zwróciła na nie uwagę. Jeśli wiesz, że masz ładne oczy, ale miałeś do tej pory problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego, to świadomość piękna Twoich oczu, zlikwiduje ten problem. Jak? Po prostu przy kobiecie, podczas rozmowy z nią, musisz myśleć, że są piękne i samo to będzie automatycznie powodować, że będziesz potrafić dłużej patrzeć jej w oczy.

Z drugiej strony – jeśli wiesz, że coś jest Twoją wadą, to rób to, co kobiety. Maskuj, zakrywaj, itp.

Na przykładzie odstających uszu – kobiety, które je mają, nie robią sobie kitek, koków. Od razu są pewniejsze siebie, gdy zakryją swoje niedoskonałości. Przypomnij sobie jakąś koleżankę z danym kompleksem i sytuację, gdy go zakryła. Od razu inny człowiek, bardziej pewny siebie i szczęśliwy. Też się tak zaczniesz czuć, gdy zastosujesz się do moich porad.

Jak pozbyć się kompleksów związanych z trądzikiem?

Jak używasz jakiś kremów, tabletek, itp. na trądzik i to nie pomaga, odrzuć chemię i podejdź do tematu od innej strony. Zacznij obserwować siebie i swoją cerę. Taka obserwacja pozwoliła mi wysnuć wnioski, że za moją cerę trądzikową odpowiada:

 • odwodnienie organizmu (mówią, by pić 2l dziennie, to piję 3l i trądzik znika)
 • alkohol powyżej 2 dni z rzędu
 • zbyt wysoka temperatura w domu, a tym samym suche powietrze
 • słodycze
 • brak codziennego wyjścia na słońce (wychodź codziennie nawet zimą czy w deszczowy dzień)

Jeśli mieszkasz z rodzicami, pomyśl o relacji w domu, zanim wydasz kasę na dermatologa czy kolejne tabletki. Człowiek potrafi podświadomie czuć, że tabletki zażywane w domu mu nie pomogą, gdy relacja z domownikami nie jest zdrowa. Często naprawienie pewnych relacji (niewykonalne, jeśli chodzi o relację z toksycznymi rodzicami) lub ich zakończenie prowadzi do tego, że zaczynamy zdrowieć lub czuć się lepiej.

Jak pozbyć się kompleksów związanych z niewielką masą mięśniową?

Ten kompleks może skutecznie blokować Cię przed umawianiem się na spotkania z dziewczynami. Możesz nawet zrezygnować z zagadywania do dziewczyn przez internet, bo uznasz, że bez sensu, skoro i tak nie będziesz chciał się umówić. Widziałem w necie obrazek – ludzie ćwiczyli na siłce, dbali o formę, a za przeszkloną szybą na zewnątrz, dziewczyna siedziała otyłemu mężczyźnie na kolanach. Sama w tym prawda, sukces z kobietami mają ci, którzy działają. Pewnych kwestii nie przeskoczysz, nie będziesz Pudzianem.

Mówi się, że kobiety wolą umięśnionych. Chodzi o mityczne poczucie bezpieczeństwa, które kobieta czuje przy kimś takim. Trochę prawda, ale nie do końca. Spytaj znajomych, ile mieli takich sytuacji, gdzie trzeba było pokazać siłę przy kobiecie. Tu chodzi bardziej o coś innego – kobieta, która widzi szczupłego gościa, myśli o nim, że jest słaby w łóżku. W końcu seks to wysiłek i zmęczenie.

Jak pozbyć się tego kompleksu?

Uprawiaj regularny, dobry seks. To zmieni Twój tok myślenia i zrozumiesz, że mięśnie nie są Ci potrzebne. Nic tak nie podbudowuje Twojej wartości w tej kwestii, jak widok zaspokojonej kobiety lub gdy mówi sama z siebie, że było jej cudownie. Natomiast pamiętaj, by nigdy nie pytać, jak jej było.

Jak pozbyć się kompleksu małego penisa i niskiego wzrostu?

Każdy mężczyzna z tym kompleksem ma niewielkie doświadczenie z kobietami. Nie wie, że liczy się jakość, a nie wielkość. Nie wie też, że kobietę da się szybciej zaspokoić poprzez petting. Kobiety są wyrozumiałe i są w stanie zaakceptować mężczyznę z małym penisem, gdy potrafi on dobrze zaspokoić kobietę innymi sposobami niż seks.

Jak w tej sytuacji zmienić myślenie, a tym samym, jak pozbyć się kompleksów związanych z małym penisem?

Na świecie jest ok. 4 mld Azjatów. To wszystko. Masz penisa większego, niż ma połowa świata 😉 Gratuluję i cieszę się Twoim szczęściem 😉 Nie myśl, że spośród tych 4 mld ludzi, połowa to kobiety. Tu znowu zaskoczę, dlaczego liczyć, że masz penisa większego, niż ma połowa świata, a nie jak ¼ świata? A no dlatego, że w niektórych Azjatyckich krajach kobiety z niespodzianką zalicza się w statystykach ludności jako kobiety. W statystykach liczebności kobiet są osoby z penisem, dlatego licz, że przebiłeś pół męskiej ludności świata, a nie ¼.

Oglądasz jakieś s*ks k*merki, to tam często padają pytania do tych dziewczyn, jakie lubią rozmiary. I one wyjeżdżają, że np. facet zaczyna się od 20cm. Tylko zauważyłem już dawno, że kobiety nie mają miarki w oczach. Znam gości o wzroście 170cm, co wpisują w opisie czy wiadomościach prywatnych, że mają 180cm. Potem przychodzą na spotkanie i nie słyszą komentarzy, że oszukali ze wzrostem. Po prostu różnica kilku cm jest dla ludzkiego oka niezauważalna, więc jak słyszysz teksty, że facet powinien mieć tyle i tyle, nie słuchaj tego. One nawet nie wiedzą, że były na wielu randkach z mężczyznami poniżej swoich standardów. Nie zachęcam, by oszukiwać, tylko stosować umiejętne odpowiedzi i odpuszczać kobiety, dla których rozmiar jest wyznacznikiem zajebistości.

Podam Ci jeszcze ciekawostkę – wiele dziewczyn mierzy się w butach, zawyżają lub zaokrąglają wzrost lub nawet nie wiedzą, ile wynosi. Później podają dziwne liczby z kapelusza, więc niski wzrost nie jest problemem. Problemem jest to, co siedzi w głowie i to, jakimi treściami z neta i tv karmisz swój mózg.

Jak pozbyć się kompleksów związanych z brakiem sukcesów?

Ciężko Ci poznać kobietę albo czujesz, że znowu zostałeś oszukany czy wykorzystany. Masz wrażenie, że jesteś beznadziejny i że nie ma wyjścia z tej sytuacji, że zawsze tak będzie. Zobacz na poniższych przykładach, jak łatwo zmienić swoje nastawienie:

 • jestem głupi → próbowałem coś odkryć
 • znowu coś mi się nie udało → dostałem kolejną wartościową lekcję
 • jestem przygnębiony niepowodzeniami → wyciszam się przed kolejnym działaniem

Poznawanie kobiet ma wiele wspólnego ze sprzedażą czy marketingiem. Sprzedajesz siebie – “produkt”. Musisz wierzyć, że jesteś dobrym produktem, bo inaczej nikt Cię nie kupi. Nie jesteś gorszy od innych czy niepełnowartościowy. W pełni zaakceptuj siebie i swoje niepowodzenia. Wyciągnij z nich lekcję i uwierz w siebie. Nie uda Ci się przekonać kogoś do siebie, gdy sam w siebie nie wierzysz.

Bez planu działania ciężko odnosić sukcesy. Warto, byś zawarł w nim swoje mocne strony i sukcesy, które udało Ci się osiągnąć. Nieważne, że uważasz, że są niewielkie lub jest ich kilka. Tak jak pisałem na początku tego poradnika, nie każdy uważa to, co Ty. Dla kogoś innego Twój mały sukces może być wielki, a dziewczyny bardzo pozytywnie patrzą na to, jak facetowi udaje się pokonywać przeciwności losu.

Jak pozbyć się kompleksów związanych z pieniędzmi czy pracą?

Kompleksy związane z pieniędzmi wynikają m.in. z doświadczeń z przeszłości. Pochodzisz z biednej rodziny, ciężko wam się żyło i masz zakodowane, że ile byś nie miał kasy, zawsze będzie mało. Najbliżsi, tv, nauczyciele, pracodawcy, itd. wpoili Ci przekonania, że bez pracy nie ma kołaczy i przez to masz złą mentalność o pieniądzach. Żyjesz w napięciu, bo nie dość, że myślisz, że masz mało, to jeszcze czujesz, że wszyscy wokół mają więcej.

Porównujesz się do innych, bo naoglądałeś się tv i życia na IG. Poczytaj, ile czasu poświęcają na to zamożni ludzie. Oni wiedzą, czemu w mediach pokazywane są takie programy, a nie inne. Są świadomi, że pokazują nam cudowne życie, by porównywać się do innych i że to do niczego nie prowadzi. Wiedzą, że szary człowiek stoi później w miejscu, bo nawet nie ma do czego startować. Marzysz, by dopasować się do ludzi, którzy mają “lepsze” życie, więc Twój mózg został już dawno zaprogramowany. Natomiast to tylko marzenia, wiele osób nie robi nic w kierunku zmiany. A Ci, którzy coś robią, często przesadzają, zaniedbując wszystko inne i poświęcając się karierze.

Zobacz, na jakich zapracowanych są kreowani w tv ludzie żyjący w luksusie – to właśnie po to, by podtrzymywać Cię we wzorcach myślenia programowanych w umysłach od najmłodszych lat życia. Masz być niewolnikiem swojego szefa, a najlepiej pracować na 2 etaty, by coś osiągnąć. Prawdziwie bogaci ludzie, którym nasi celebryci mogliby buty czyścić, już dawno odkryli cel pokazywania ludziom luksusowego życia, dlatego nie oglądają tv i nie marnują czasu na Instagramy.

Gdy porównujesz się do innych, to możesz mieć też trudniej z dostrzeżeniem swoich pozytywnych cech, zalet czy osiągnięć. Rządzi Tobą krytyk wewnętrzny. Zamiast się porównywać, zacznij działać, by rzeczywiście mieć więcej kasy, ale nie kosztem relacji z dziewczynami, czy rezygnowania z przyjemności.

Jeśli chodzi o wykonywaną pracę, też zmień mentalność. Na przykładzie:

 • jestem dostawcą pizzy → w pracy sporo podróżuję

Nie martw się o przyszłość, żyj teraz. To, co było, jest Twoją pamięcią, a to, co będzie, Twoją wyobraźnią. Uświadom sobie, że inni mają gorzej. Zmiana podejścia do pieniędzy sprawi, że zaczniesz mieć ich więcej i pozbędziesz się kompleksów z nimi związanych.

Jak pozbyć się kompleksów – rodzice

Dziecko robi wszystko, by rodzice byli zadowoleni. Problem pojawia się, gdy ktoś wchodzi w dorosłość z tym uwarunkowaniem i żyje dla innych, a nie dla siebie. Przeważnie kompleksy czy choroby, jak wspomniany na początku trądzik, są wynikiem naszej przeszłości. Może być tak, że teraz relacja z rodzicami jest ok, ale nadal masz kompleksy, bo kiedyś ta relacja taka nie była. Trudno o jakąkolwiek zmianę, gdy powstrzymują od niej głęboko zakorzenione blokady i ograniczające przekonania zaszczepione w dzieciństwie. Często to właśnie rodzice wgrywają do głowy dziecka brak wiary w siebie i ciągnie się to za człowiekiem, nawet gdy jest od dawna dorosły. To oni są w wielu przypadkach odpowiedzialni za kompleksy dziecka, a później osoby dorosłej. Zrozumienie tego i wybaczenie im jest ważne, by pozbyć się kompleksów, w które Cię wpakowali.

A dlaczego wybaczyć rodzicom, a nie ich obwiniać? Sporo w tej kwestii oraz na temat wzorców rodzinnych wyjaśniam w płatnych materiałach, dlatego kliknij w link i napisz:
mariusz@mariuszrybka.pl
Z materiałów dowiesz się też, jak uleczyć przeszłość, dlaczego przyciągasz takich ludzi, a nie innych i jak na podstawie tej świadomości poprawić jakość swojego życia.

Wiara w siebie i możliwość zmiany na lepsze to jeden z najbardziej wartościowych prezentów, który powinieneś sobie podarować.

Jak pozbyć się kompleksów – kochaj siebie

Znajdź swoje mocne strony i je eksponuj. Jeśli da się coś poprawić, pracuj nad tym, a jeśli jest to niewykonalne, odpuść i nie myśl o tym dłużej. Pamiętaj, że większość ludzi miała rodziców, którzy nie mieli za bardzo pojęcia o wychowywaniu. Nauczyciele też często nie są zbyt ogarnięci i mają swój negatywny udział w kształtowaniu psychiki. Dlatego też porzuć złe przekonania o sobie, a wszystko wskoczy na właściwe tory.

Mam krótką anegdotkę – kilka razy podchodziłem do egzaminu na prawko. Czułem się kiepskim kierowcą i to przekładało się na to, jak jeżdżę. Zdałem, dopiero gdy przed egzaminem powiedziałem sobie, że będę czuł się, jak stary kierowca. Moim zadaniem było tylko o tym pamiętać podczas jazdy i czuć się jak mistrz kierownicy. Egzaminator na koniec powiedział, że dawno nie miał tak dobrze jeżdżącej osoby egzaminowanej, podczas gdy 2 tygodnie wcześniej popełniałem rażące błędy. Wszystko więc siedzi w głowie. Zapisz się na kurs podrywu i działaj, by nie dawać swojemu krytykowi wewnętrznemu czasu na gadanie. Często taka znajomość z dobrym trenerem uwodzenia, któremu zależy na Twoim szczęściu, może poukładać w głowie.

Kochaj siebie, czyli naucz się przestać oceniać swój wygląd, wady czy niepowodzenia.

“Najważniejszy związek to ten z samym sobą – dopiero gdy sam się kochasz, jesteś w stanie przyjąć i podarować prawdziwą miłość.”