Zła mentalność o pieniądzach a kobiety

Zła mentalność o pieniądzach a kobiety

Często słyszę, “co ten kurs uwodzenia taki drogi?” Dziwię się temu pytaniu, bo patrzę na inne strony i widzę wyższe ceny. Patrzenie na kobiety i relacje przez pryzmat pieniądza to błąd. Pomyśl sobie, czy kobieta wolałaby, żebyś pracował po 12h, czy wolałaby mieć Cię przy sobie? My faceci już tak mamy, że lubimy “żyć pieniędzmi”. Natomiast to bardzo często odwraca się przeciwko nam, bo zaniedbujemy kobietę. Robimy nadgodziny, nie zabieramy kobiety gdzieś, bo za drogo, liczymy każdy grosz, nie potrafimy cieszyć się chwilą, itp. W życiu mężczyzn prawie wszystko kręci się wokół pieniądza.

Jak więc zmienić podejście do pieniędzy i dzięki temu przyciągać kobiety, a także jak budować na tym innym podejściu zdrowe relacje?

Skąd zła mentalność o pieniądzach i jak wpływa na życie?

Przede wszystkim plan emia sprawiła, że nadal żyjesz w napięciu. Pokazywali w tv pozamykane firmy, ludzi, którzy wypowiadali się, że nie mają pieniędzy przez sytuację na świecie, następnie nasłuchałeś się o kryzysie i inflacji. Potem wojny i tak w koło Macieju. Będziesz żył w tym napięciu i strachu o jutro, aż zrozumiesz, że nigdy nie przestaną Cię straszyć. Sprzedaj tv i radio, nie wchodź na strony informacyjne, itd. To wszystko blokuje Cię przed zmianą życia na lepsze, a także zabiera Ci czas na działanie. Zauważ, że 99% informacji jest tam negatywna. Strach o jutro uniemożliwia Ci podjęcie działań i zmienia podejście do wielu spraw.

Wielu mężczyzn przez to wszystko odpuszcza poznawanie kobiet, bo twierdzi, że to za drogi interes. Żyją w trybie przetrwania, a to nie życie, tylko wegetacja. Nie dość, że chodzą do pracy, której nie lubią, gniją przed tv w każdym tego słowa znaczeniu, nic z tej wegetacji poza browarkiem nie mają, to jeszcze mają zerowe życie uczuciowe i łóżkowe. Doszli do sytuacji, że ani nie starają się o poznanie kogoś, ani o zmianę swojej sytuacji materialnej.

Jak patrzą na to kobiety?

Kobiety chcą doświadczać emocji i mieć przygody. Jeśli ktoś twierdzi, że to nie wiadomo ile kosztuje, to ma niewielkie doświadczenie w relacjach. Kobiecie lepiej jest nie z kimś zamożnym, bo taki przeważnie nie ma na nią czasu i ma ciężki charakter. Lepiej jej z kimś biedniejszym, ale przedsiębiorczym i zaradnym. Takim, który wykazuje inicjatywę, by coś poprawić w swoich finansach.

Zobacz, z jakimi cechami wiąże się przedsiębiorczość i zaradność. To przeciwieństwo rutyny i nudy, czyli innymi słowy, przygoda i emocje, a więc dokładnie to, czego chcą doświadczać kobiety. Nuda i rutyna to główni niszczyciele relacji. Zmieniasz swoje podejście do pieniędzy i z automatu przyciągasz do siebie kobiety. Nadal możesz nie mieć pieniędzy, ale pokazujesz kobietom męskie cechy.

Ta przedsiębiorczość i zaradność rodzi się z inicjatywy. Inicjatywa = pewność siebie, czyli kolejna ważna cecha. Bez inicjatywy jesteś nijaki, wykastrowany. To wszystko buduje jeden z najważniejszych elementów w relacji – szacunek.

Nie bój się podejmować ryzyko. Jeśli kiepsko u Ciebie z kasą i ta sytuacja ciągnie się już dłuższy czas, to nie masz nic do stracenia. W tych czasach możliwości zarobkowych jest najwięcej w historii świata. Kombinuj i wszędzie zauważaj pieniądze. Nie przepracowuj się, jeśli nic z tego nie ma. Miej otwarty umysł, zainteresuj się różnymi możliwościami i stwórz plan działania. To bardzo szybko przybliży Cię do polepszenia stanu konta, a tym samym do zmian w relacjach.

Nawet jak popełnisz jakiś błąd, to zaprezentowałeś przed kobietą męskie cechy. Ona nadal będzie Cię szanować, a także wspierać.

Jak zmienić mentalność o pieniądzach i mieć ich więcej?

Gonimy za pieniędzmi, a dogonić nie potrafimy. Powodem jest konflikt interesów. Ludzkie ciało zachowuje emocje, zapamiętuje schematy wyrobione przez lata i się ich trzyma. Myśl, że chcesz więcej kasy jest blokowana przez schematy zapisane w ciele, które mówią, że “na pieniądze trzeba zapracować” czy “pieniądze nie rosną na drzewach”. Nasza chęć posiadania pieniądza się urzeczywistnia, ale nie tak, jak byśmy tego chcieli, bo mamy zablokowane emocje w ciele. Podświadomość wie, że mamy wyuczone schematy, że nie wiemy, jak to jest mieć dużo pieniędzy, że czasem nawet boimy się mieć więcej oraz że odczuwamy strach przed ich utratą, itd.

Kiedy chcemy spełnić marzenie, z każdym bliższym krokiem do jego spełnienia, tworzymy pozytywne myśli i koncentrujemy się, by osiągnąć ten cel. Niestety tak samo postępujemy ze strachem. Jak boimy się, że zabraknie nam pieniędzy, też się na tym koncentrujemy. Wtedy wszystko skupia się na obawie przed brakiem czy stratą. Podświadomość nie rozpoznaje słowa “nie”, więc dzieje się coś odwrotnego niż chcemy:

  • nie chcę stracić pieniędzy → tracę je, bo odczuwam strach
  • boję się stracić kobietę → przyciągam to, bo strach sprawia, że przestaję zachowywać się jak prawdziwy mężczyzna

W naszym życiu dzieje się to, na czym skupiamy uwagę.

Oprócz tego zdecydowana większość z nas była wychowywana w poczuciu niewystarczalności. Do tego w mediach pobudzają poczucie zagrożenia, byśmy żyli w trybie przetrwania. Odłącz swoją uwagę od systemowego bełkotu, że czegoś nie możesz, że tyle, ile Ci dają, musi Ci wystarczyć, że masz się cieszyć, że masz pracę. W tych czasach pracę na tych samych warunkach masz na drugi dzień.

Życie to przygoda, a nie wyścig czy męczarnia. Zmień myślenie o pieniądzach, a więcej o zmianie myślenia opisuję w poradniku, jak pozbyć się kompleksów i podnieść swoją samoocenę.

Zapamiętaj, że:

  • nie trzeba być zamożnym, by dawać dziewczynom emocje i dobrze się z nimi bawić
  • biedny mężczyzna, który stara się to zmienić, pokazuje dziewczynom pewność siebie, bo robi coś w tym kierunku
  • inicjatywa i chęć zmiany są męskie i budują szacunek kobiet do mężczyzn
  • jak zmienisz pracę lub zainwestujesz w coś kasę, a nie wyjdzie, nadal będziesz przez kobiety pożądany, męskie cechy w Tobie pozostają i 99% kobiet nie odrzuci Cię z tego powodu
  • unikniesz rutyny, czyli zabójcy związku, gdy zmienisz podejście do kasy
  • dla kobiet ważne jest, by cieszyć się chwilą – ciesz się razem z nią, nie bądź skąpy, żyj chwilą i nie myśl o pieniądzach, że je stracisz. Ta piękna chwila już się nie powtórzy, a pieniądze zawsze zarobisz. Kobiety mają takie podejście i jest ono słuszne
  • w tych czasach można szybciej coś osiągnąć we dwójkę, dlatego znajdź kogoś i wspólnie zmienicie swoją sytuację, nie tylko materialną. Przykładowo, jeśli mieszkasz z rodzicami, to przeczytaj o tym więcej.