Jak zdobyć szacunek dziewczyn – co zrobić, by szanowały

Szacunek powinien wynikać tylko i wyłącznie z Twojej postawy. Jak zdobyć szacunek dziewczyny i dlaczego Cię nie szanuje? Jeśli dziewczyna Cię nie szanuje, to znaczy, że dałeś jej do tego powody. Najważniejszym z nich jest to, że Ty sam siebie nie szanujesz. Jesteśmy szanowani za to, co pokazujemy swoim zachowaniem. Z tego powodu, jeśli powiesz dziewczynie, że oczekujesz, żeby Cię szanowała, przyniesie to odwrotny skutek. Ona wtedy dostaje od Ciebie informacje, że potrzebujesz szacunku i uznania, a to wskazuje na braki wewnętrzne. Słowna próba zdobycia szacunku jest dla niej dowodem, że nie jesteś go godzien.

Większość ludzi myśli, że ma prawo, by być szanowanym. Właśnie o to chodzi, że na szacunek trzeba zapracować. Pomyśl o życiu zawodowym – myślisz, że ktoś kogoś w pracy szanuje? Będziesz szanowany dopiero wtedy, gdy postawisz granice i pokażesz, że trzeba Cię szanować. I tu ważne – pokażesz, a nie powiesz.

Jak zdobyć szacunek dziewczyny – stawianie granic

Zawsze wyznaczaj granice, gdy tylko poczujesz, że ktoś je przekracza. W ten sposób pokazujesz innym, jak mają Cię traktować. Egzekwuj swoje standardy, miej wymagania wobec kobiet.

Dziewczyna przekracza granice podczas rozmowy z Tobą, gdy ma miejsce:

 • agresja
 • krzyk
 • szantaż
 • manipulacja
 • przedstawianie w złym świetle
 • umniejszanie
 • obniżanie wartości
 • niedocenianie starań
 • przeinaczanie
 • postawa nastawiona na doprowadzenie do kłótni lub by trwała jak najdłużej

W relacjach z dziewczynami zawsze miej własne zdanie. Nie pozwalaj im na bezpodstawne strzelanie fochów, manipulacje czy dziwne zagrywki. To wszystko sprawi, że staniesz się w ich oczach bardziej męski. One często nawet celowo starają się przegiąć, byś pokazał im męskie cechy. Chcą sprawdzić, czy mają do czynienia z prawdziwym facetem. Nawet, jak sprawdziły to już 100 razy.

Przekraczanie granic przez kobiety ma przeważnie miejsce, gdy brakuje seksu w związku. Kobieta musi mieć dobry, regularny seks, bo inaczej jej odbija. Faceci zresztą mają tak samo. Mam znajomego, którego żonie zawsze odbija, gdy jej tego brakuje. On o tym wie, że właśnie o to chodzi, dlatego ich seks co jakiś czas jest wyjątkowo dziki i z nutką brutalności. Taki, który mają na co dzień jej nie wystarcza. Jego żona później chodzi, jak w zegarku, bo właśnie takiego seksu potrzebuje. Nadskakuje mu do czasu, aż znowu pojawi się u niej potrzeba bycia duszoną, uderzoną czy poobijaną. Komplementuje go, wyznaje miłość, stara się być najlepszą żoną pod słońcem. I najważniejsze – zaprzecza każdemu zdaniu, które mówiła podczas kłótni.

Czyli następuje całkowita zmiana w jej zachowaniu. Wcześniej miała miejsce:

 • agresja → stała się spokojna, panuje nad emocjami i nerwami
 • krzyk → rozmawia spokojnym tonem, ale stara się też przymilać i zmienia wtedy ton głosu na taki “koci”. Uwielbiam, gdy kobiety używają tego głosu, więc warto stawiać im granice 😉
 • szantaż → groziła, że odejdzie, a po pogodzeniu się mówi, że nigdy go nie zostawi
 • manipulacja → wymyślała, że źle się czuje, by został z nią w domu i nie szedł z kolegami na piwo. Teraz czuje się tak cudownie, że nagle przestała mieć o to problem
 • przedstawianie w złym świetle → mówiła swojej siostrze różne rzeczy na jego temat, a teraz mówi jej, jaki on jest cudowny
 • umniejszanie → czepiała się, że ciągle chodzi w tych samych ciuchach, że nie dba o siebie, a później w ogóle jej to nie przeszkadza
 • obniżanie wartości → twierdziła, że jest głupi, a teraz mówi wprost, że cieszy się, że ma takiego mądrego męża i że nie zamieniłaby go na żadnego innego
 • niedocenianie starań → chwali go za każdą pierdołę, a wcześniej tylko warczała
 • przeinaczanie → ona zrobiła coś złego w danej sytuacji, a mówiła, że to on zawinił i to zrobił. Teraz przyznaje się do błędów i przeprasza za wygadywanie głupstw
 • postawa nastawiona na doprowadzenie do kłótni lub by trwała jak najdłużej → postawa nastawiona na doprowadzenie go do orgazmu oraz by seks trwał jak najdłużej i był jak najczęściej

On wręcz rzuca ją na łóżko, gdy za bardzo przegnie. Wyczuwa tę energię, która jest między nimi i dzięki temu wie, w którym momencie może sobie na to pozwolić.

Jak zdobyć szacunek dziewczyny – dawanie szans

Powyższe przykłady, gdzie kobieta nie szanowała faceta, zostały rozwiązane. Co, jeśli nie chodzi o seks, jeśli nie rozwiązuje on problemów? Prawdopodobnie akceptowałeś jej złe zachowania po to, by uprawiać z nią seks. Każda kobieta bardzo szybko to wyczuwa. Tak samo, jak bardzo szybko wyczuwają desperatów.

Im więcej szans jej dasz, tym mniej będzie Cię szanować. Zacznie olewać Twoje standardy. Wszystko dlatego że wie, że dasz jej kolejną szansę. I potem kolejną. Nie będzie się bać, że Cię straci, bo pokazałeś swoim podejściem i zachowaniem, że bez względu na wszystko, dasz jej kolejną szansę. Wie, że nie odejdziesz, więc może coraz bardziej przekraczać granice.

Rozwiązanie jest proste. Najlepiej przy następnej takiej sytuacji oznajmij, że jak jeszcze raz przegnie, to zakończysz znajomość. Powiedz to z pełną stanowczością, poważną miną i podczas patrzenia sobie w oczy. Niech zapamięta ten widok, słowa i sytuację. I gdy nastąpi kolejne przegięcie pały, kończysz znajomość. Teraz nie ma odwrotu. Gdy będzie przekonywać Cię, byś tego nie robił, przepraszać, mówić, że się zmieni, olewasz to. Uwaga – pewnie zaproponuje też seks, więc nie daj się zmanipulować. Jesteś konsekwentny, więc pokazujesz się od atrakcyjnej strony. Nie rzucasz słów na wiatr, będzie musiała się postarać, byś do niej wrócił. Teraz stałeś się dla niej wyzwaniem. Jeśli wrócicie do siebie tego samego dnia, bo Cię udobruchała, będzie dobrze przez tydzień, dwa. Później wróci to samo. Daj wam trochę czasu. Ona musi przemyśleć swoje postępowanie, pogadać z koleżankami. Niektóre z nich w tym czasie utwierdzą ją w przekonaniu, że postąpiłeś jak prawdziwy mężczyzna, że zrobiłeś to, co powinieneś.

Wczuj się w energię, która teraz jest między wami. To Ci podpowie, kiedy zacząć odpuszczać. Ważne jest to, byś przemyślał, czy aby na pewno dać jej szansę. W końcu już tyle razy dawałeś. Pamiętaj, by wyjść z założenia, żeby po takich sytuacjach nie dawać każdej kobiecie kolejnej szansy. Nie kończ też znajomości z daną dziewczyną 50 razy, bo nawet to przestanie pomagać. Jak po przeczytaniu tego poradnika myślisz, że fajnie, bo masz teraz sposób, by poskromić każdą kobietę, to takie podejście doprowadzi do sytuacji, że ciągle będziesz poznawał takie, które Cię nie szanują. Natomiast jak podejdziesz do tematu, że trzeba Cię szanować i że nie dajesz szans, to będziesz spotykał w swoim życiu kobiety, które Cię szanują. Po prostu będziesz emanował inną energią, którą ludzie wyczuwają nawet na odległość i dzięki temu będziesz spotykał więcej kobiet z szacunkiem do Ciebie.

Zmieniasz siebie i swoje podejście i z automatu poznajesz lepszych ludzi.

Jak zdobyć szacunek dziewczyny – trójkącik

Telewizja, strony informacyjne, szkoła, rodzice, kultura, normy społeczne danego kraju, artykuły dla kobiet na fb – to wszystko niezbyt dobrze wpłynęło na Twoje przekonania i postawy. To wszystko negatywnie programuje umysły społeczeństwa. Przeczytaj o tym więcej w poradniku o złej mentalności o pieniądzach.

Wmówiono Ci, że musisz biegać za kobietami. Prawda jest taka, że kobiety też za facetami lubią biegać. Też lubią się starać i pokazywać, że coś by chciały. Nie robią tego w taki sposób, jak faceci, bo to my jesteśmy zdobywcami, ale dają oznaki zainteresowania. Kobieta chce takiego, którego chcą inne. To może doprowadzić do tego, że kiedyś trafi Ci się trójkąt. Wystarczy, że dobrze to rozegrasz. Tu znowu wmówiono Ci, że trójkąt, to nie wiadomo jaki wyczyn. Szacunek, to jeden z najważniejszych elementów w relacji. Jeśli doprowadzisz do tego, że kobieta będzie Cię szanować, będziesz miał bogatsze życie łóżkowe. Staniesz się atrakcyjny, bo szacunek to jedna z najważniejszych wartości, która jest obecna w trwałych i satysfakcjonujących relacjach.

Skoro kobiety też lubią gonić za mężczyznami, bądź kimś, kogo chcą gonić. To nie jest tak odległe marzenie, jak myślisz. Pomyśl, co wmawia Ci, że musisz być przystojny, bogaty, wykształcony, miły do kobiet i nie wiadomo jaki jeszcze, by się Tobą zainteresowały i całkowicie odetnij od siebie te źródła błędnych informacji. To te wpojone przekonania sprawiają, że stoisz w miejscu i nawet nie masz planu działania.

O błędnych przekonaniach i o tym, jak je zmienić, przeczytasz w poradniku, jak pozbyć się kompleksów i podnieść swoją samoocenę.

Dzięki powyższym poradom nie wylądujesz w szufladce friendzone.

Napisz do mnie pytania na temat szacunku / sytuacji z dziewczynami:
mariusz@mariuszrybka.pl